Uudised

Viimsi digikool inspireerib uudseid õppeviise kasutama 19. november HARNO

Haridus- ja Noorteameti eestvedamisel valmis inspiratsioonivideo, kus Viimsi valla ja kooli esindajad jagavad ühte võimalikku lahendust, kuidas õppimist ja õpetamist uutmoodi korraldada ja muutunud õppimisilmas kohaneda.


Haridus- ja Noorteameti innovatsiooni- ja koostöökeskuse juht Kristel Rillo tõdeb, et kui hariduse arengukava 2035 on alles koostamisel, siis selles olulise sihina seatud õppe personaliseerimine ja aina rohkem õppija vajadustele vastamine on koolides jõudnud juba praktikasse. „Selle heaks näiteks on Viimsi kool. Loodan, et nende poolt jagatud lugu innustab ka teisi haridusasutusi uusi võimalusi otsima ja katsetama,“ räägib Rillo.


Paljud koolid otsivad häid lahendusi distantsõppe läbiviimiseks. Kuidas korraldada õppetööd nii, et ükski õpilane ei jääks kõrvale ka siis, kui kooli tulla ei saa? Viimsi vallavalitsus on koos koolidega teinud algust hübriidõppe-lahendusega, mis avab uusi võimalusi ka väike-koolidele õpetajate jagamiseks ja laiemaks koolide vaheliseks koostööks. Tänavu sügisest osalevad Prangli saare lapsed Viimsi kooli ühiskonnaõpetuse tunnis ning Viimsi kooli kolmas klass katsetab hübriidõpet.
Vaata videost, kuidas neil läheb ja ammuta inspiratsiooni!
https://kompass.harno.ee/koolilood/viimsi-digikool/

Haridus- ja Noorteameti innovatsiooni- ja koostöökeskuse juht Kristel Rillo tõdeb, et kui hariduse arengukava 2035 on alles koostamisel, siis selles olulise sihina seatud õppe personaliseerimine ja aina rohkem õppija vajadustele vastamine on koolides jõudnud juba praktikasse. „Selle heaks näiteks on Viimsi kool. Loodan, et nende poolt jagatud lugu innustab ka teisi haridusasutusi uusi võimalusi otsima ja katsetama,“ räägib Rillo.Paljud koolid otsivad häid lahendusi distantsõppe läbiviimiseks. Kuidas korraldada õppetööd nii, et ükski õpilane ei jääks kõrvale ka siis, kui kooli tulla ei saa? Viimsi vallavalitsus on koos koolidega teinud algust hübriidõppe-lahendusega, mis avab uusi võimalusi ka väike-koolidele õpetajate jagamiseks ja laiemaks koolide vaheliseks koostööks. Tänavu sügisest osalevad Prangli saare lapsed Viimsi kooli ühiskonnaõpetuse tunnis ning Viimsi kooli kolmas klass katsetab hübriidõpet.
Vaata videost, kuidas neil läheb ja ammuta inspiratsiooni!
https://kompass.harno.ee/koolilood/viimsi-digikool/